Kişisel Bakım Kozmetik Bakım Ürünleri > Blog > El ve Ayak Bakım > Ayak Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Doğal Ayak Bakımı Önerileri

Ayak Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Doğal Ayak Bakımı Önerileri

ayak-bakimi

Ellerimiz ve ayaklarımız hayat yolculuğumuzda bizlere yardımcı olan en önemli iki önemli organ. Bazen hoyratça davrandığımız bu organlara gereken özeni göstermek ve hem yumuşacık hem de sağlıklı el ve ayaklara sahip olmak oldukça önemli.Pütür pütür olmuş ve çatlamış el ve ayaklar hepimizin canını sıkmaya yetecektir ayrıca ayaklarımızda bazen yorgun luktan ve bakımsızlıktan ağrıyan ve nasır tutan ayaklar bakımsız olduğunda başımıza iş açabilir.

ayak-torpisi

Kolay basit ve doğal yöntemlerle banyo sonrası el ve ayaklarımıza özel karışımlar hazırlayabilir ve daha sonra istediğimiz sağlıklı el ve ayak görünümüne kavuşabiliriz. Banyo sonrası vücudumuzda tüm gözenekler açılır deriye uyguladığınız bakım kremini içine çeker ve emer, bu yüzden banyo sonrası cildinize mutlaka doğal bir nemlendirici sürün.

Topuklarda yarıklar ve zedelenmeler varsa ayak törpüsü ile haftada iki kez törpüleyebilirsiniz. Ayrıca peloid kili ile ayaklarınıza çamur banyosu yaptırabilir ve mantar, bakteri ve enfeksiyonlardan arındırabilirsiniz.

Ayrıca ayaklardaki batık tırnaklar bazen oldukça sıkıntılı ağrılara ve enfeksiyonlara neden olmaktadır. Bazen doğuştan gelen özelliklerden dolayı bazı insanlarda tırnaklar kenarlarından içe doğru kıvrılır.Sık koşmak, ayakkabı şeklinden kaynaklı parmakların sıkışması tırnakların batmasına neden olabilmektedir. Bunu için ayak tırnaklarının çok uzamadan kesilmesi ve törpülenmesi önemlidir.

Ellerimize özel nemlendiriciler doğal ve bitkisel olmalıdır. Kimyasal içerikli cildin PH dengesini bozabilecek ve doğal olmayan ürünlerin kullanılması fayda yerine zarar sağlayacaktır.Evde kendi kendimize hazırlayacağımız birkaç doğal losyon ile ellerimize gereken bakımı vermek oldukça kolay olacaktır.

ayak-tasi

El kremi için tarifinize ekleyeceğiniz besin ve yağlar; 1 tatlı kaşığı Bal,1 çorba kaşığı Ceviz yağı, 1 çorba kaşığı Badem yağı, 3 damla Limon yağı, 3 damla Lavanta yağı, 3 damla Yasemin yağı

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız:

ayak bakımı nedir, evde ayak bakımı pedikür, ayak bakımı evde nasıl olur, evde ayak bakımı karbonat, ayak bakımı blog, bitkisel ayak bakımı, ayak bakımı ürünleri, ayak bakımı kadınlar kulübü, medikil peloid banyo ve ayak kili, bentonit nedir, peloid nedir, doğal ayak bakımı, medikil kili

Yorum Yaz

Yorumunuz Bize Ulaştı.Teşekkür Ederiz.Onaylandıktan Sonra Yayınlanacaktır.
Yorumunuz Gönderilemedi tekrar deneyiniz.